No do školy už jsem se dobývala v pátek, den po příletu, protože jsem doufala, že by mi třeba mohli dát heslo na počítače a že by školní wifina mohla fungovat líp než ta na koleji... no bohužel jsem moc nepochodila.... že ve škole prej nikdo v srpnu neni a že mám přijít v pondělí, prvního. No tak jsem si prošla aspoň budovu školy a vůbec celej campus...je strašně velikej, ona UPV (Universidad Politécnica de Valencia) zahrnuje dohromady asi 10 škol/fakult. Jaá mám smlouvu s ETSID - Escuela Técnica Superior de Ingeniería del Diseño, ale mám předměty ještě z dalších tří - z FADE (ekonomický fakulty), FIV (fakulta informatiky) a ETSIA (aplikovaná informatika), teda to je můj plán, ale ještě pořád nemám dodělaný rozvrh a tvrdí mi, že poovlený jsou 2 předměty z jiných škol, ale že vyjímečně by tři mohli jít, tak doufám.... Jinak v pondělí začínám na ETSIDu, zbytek začíná až o týden pozdějc...
Campus, jak jsem říkala je strašně velkej, ten první týden v sobotu jsem si omylem udělala asi 45 minutovou procházku okolo celýho campusu (a to jsem ho neobešla ještě ani úplně celej), protože já myslela, že to projdu na kolej zadem, ale oni ho přes víkend zamykaj, takže jsem zadem neprošla :-).
Jinak kromě budov škol je tam malý náměstíčko s kavárnama a obchodama a okolo všude spousta zeleně.
Ještě jsem si teď vzpoměla, že když jsem fotila budovu rektorátu, tak mě buzerovali, že se v campusu nesmí fotit. On totiž celej ten campus je docela hlídanej, chodí tam všude spousta policistů... Nejlepší je, že jak je ta španělština pro mě cizí, tak nevnímám, co se děje na ulici kolem mě, tak tam na mě ta policistka volala slečno, slečno, tak po chvíli ignorace mi došlo, že to bude asi na mě. Tak se mě ptala jestli jsem student a že se tam nesmí fotit.. tak jsem vytáhla ten pochybný kus papíru, což je moje dočasná kartička než mi udělaj normální, kterou mám pocit, že si může každej vytisknout a zeptala jsem se proč se tam nesmí fotit. Řekla mi, že si to škola nepřeje, tak jsem to ještě rychle vyfotila, když se otočila a doufala jsem, že mě zase nesprdne... pak už jsem se bála kdekoliv vytáhnout foťák... teda vyfotila jsem všechno, co se mi zachtělo, ale měla jsem z toho takovej divnej pocit...
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat