středa 17. září 2008

utery 16/9

Tak dneska jsem zažila docela šok. Jsem si večer byla cestou ze školy koupit bagetu a zrovna byla hezky čerstvá a ještě teplá a tak jsem nemohla odolat a že si aspoň kousnu.... no a nějak na mě dolehl hlad až byla půlka bagety pryč... tak jsem si říkala, že to mi vystačí sotva tak na snídani a nic mi nezbyde na svačinu a že si tam ještě skončim koupit jednu než mi zavřou.... přijdu k regálu a ten úplně prázdnej, to mi málem vyrazilo dech, protože jsem tam byla před deseti minutama a regál upně plnej, no těch baget tam mohli mít minimálně dobrejch třicet...
no a tradičně jsem se zase ztratila, nechápu, ale prostě je to tak... pokaždý se ztratim v historickým centru Valencie a pak v Mercadoně, to je sámoška s potravinama, jsou skoro na každým rohu. Tady vůbec mi přijde, že je supermarket nebo zelenina na každým rohu, snad víc než v Praze... no možná je to tim, že tu všude chodím pěšky, vtak mám takovej zkreslenej pojem o vzdálenostech, že v Praze by mi to přišlo daleko a tady mi to přijde ok... no každopádně, já tam vždycky vlezu, říkám si, že musím vylízt zase tim samým, pak tam bloudim a vylezu jiným výlezem a pak tápu, kde jsem... a tohle se mi stává pravidělně, ne jen jednou :-)
nejhorší je, že mám sice mapu, ale jak tu mluví valencijštinou, tak popisky na ulici jsou valnecijsky a na mapě jsou castilskou španělštinou, což je normální španělština... jako většinou se dá odhadnout, co by tomu tak mohlo odpovídat, ale když je člověk ztracenej, tak je prostě ztracenej :-)
no jinak dneska jsem měla zase další předmět a není to taková stranda jako ten úplně první. ALe tohle byla ta expresión gráfica, kde se bude hodně kreslit, tak to snad nějak pujde, ale profesor mluví strašně rychle, že jsem toho moc dneska nepostřehla... nadiktoval nám zase celej list toho co potřebujem, tužky, papíry, barevný tužky... no budu to muset někde začít shánět.... na zítra už mám mít asi věci na rýsování, který taky ještě nemám, no hrůza :-)
jinak, tradiční program - odpoledne na pláži a k večeru před tou hodinou jsem si udělala dvouhodinovou procházku po pláži (mapy na googlu mi píšou 3,7 km tam a to samý zpátky)... Nějakej víkend si chci udělat určitě nějakou celodenní procházku po pobřeží a jsem zvědavá kam dojdu :-)

Žádné komentáře: