středa 17. září 2008

Streda 17/9

tak teď jsem koukala na televizi na soutež Fifty fifty, nečo podobnýho jako u nás milionář a byla tam otázka v jakým městě se nachází Tančící dům, byla docela i za hodně, tak mě to docela pobavilo a dokonce to trefili správně :-)
Dneska jsem měla další hodinu Expresión Grafiky a už jsme i něco brali - reprezentaci bodů, přímky... je to celý o rýsování... myslela jsem si, že mě to nebude až tak bavit, ale začíná se mi ta hodina dost líbit a myslím, že to bude užitečný :-). jinak jsem se tam seznámila s moc sympatickou holčinou - Sylvia (to jméno sem píšu hlavně kvůli tobě Tomášku, abys v tom měl pořádek ;-)), taky Erasmák, ze Švédska, škoda jen, že bydlí docela daleko ode mě, ale myslím, že se ještě uvidíme, minimálně ve škole... trošku mě teda vyšokovala, když jsem zjistila, že umí čtyři jazyky - švédsky, anglicky, španělsky, francouzky.... španělsky mluví doma, protože má rodiče z latinský ameriky a ve Francii studovala... no doufám, že já budu moct po tom semestru tady prezentovat, že umím španělsky, ale zatím to moc nevypadá :-(
jinak s bytem to vypadá šíleně, dneska jsme konečně zaplatili taky nájem, ale Adrian (ten španělskej klučina, my jsme ho omylem přejmenovali na Andrease, teda Jirka ho přejmenoval a já to nějak neřešila) se rozhodl, že vlastně si ten byt nemůže dovolit další měsíce, takže hledáme někoho dalšího. Zejtra se má přijít v půl druhý podívat nějakej španělskej klučina, tak uvidíme...
Odpoledne po škole jsem zase byla na pláži a byla tam nějaká skupinka amíků kousek ode mě a jak oni mluví nahlas, tak jsem je poslouchala a dělalo mi to strašnou radost... já úplně miluju styl jakým amíci mluvěj a docela mi to v čechách chybí, takže jsem vždycky ráda, když někoho slyším mluvit.... tak jsem dneska místo rádia poslouchala angličtinu :-)... a docela mě pobavilo, když jsem slyšela větu " They don't even eat junk food"... překvapivě :-), jako ve Valencii je McDonald i Burger King, ale nevim, jak moc lidi tam choděj, ale rozhodně míň než ve Státech..já tam nebyla a ani to nemám v plánu. Jinak já se tu živim zdravějc než v čechách, nejim brambůrky ani čokoládu, protože šetřim, ale teda docela trpim, když jdu kolem pekárny a vždycky to krásně voní a já bych navíc jedla pořád něco, ale jeden blbej šáteček tam vyjde na minimálně 1,5 €. Ale dneska jsem si udělala radost a koupila si v sámošce za docela rozumnou cenu nějaký balený koláčky a jsou fakt vynikající...jsou to takový ty zamotaný šneci, promazaný nějakým vanilkovým pudinkem nebo něčím takovým, posypaný oříšky a rozinkami a s třešničkou uprostřed... mňam... :-)
Jo jinak, fakt se mi tu dost líbí, Valencie je jedno z nejhezších měst (jako nevim, jak ve smyslu poznávacím, jako myslim, když se přijede cizinec podívat, ale určitě krásný na žití), ale nevěřili byste, jak moc se už těšim na Vánoce domů. Ale to je dobře, protože když se člověk na něco těší, tak ten čas ubíhá zákonitě pomalejc, aspoň u mě, tak si to tu aspoň užiju, protože vim, že až budu odjíždět, tak si mi určitě nebude chtít :-)

1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Ahoj, docela zavidim to ze kazdej den travis na plazi. V Praze je 13 stupnu ;)) Jinak to ze se ti Valencie libi naprosto chapu. Uvidis jak moc se ti bude chtit odjizdet, az budes u konce pobytu. Kazdopadne preju spoustu prijemnejch zazitku. Jo a omlouvam svou neucast na rozlucce - byl jsem na cestach :)